Jak zaregistrovat skútr

1. Po převzetí skútru nám na e-mail info@niuczech.cz zašlete 17místné číslo SN (tzv. vin kód), které najdete na vnějším obalu skútru, na bílém štítku označeno jako Frame No. nebo je vyražen na rámu skútru pod sedlem.
Číslo přesně opište nebo zašlete fotografii. Do e-mailu uveďte přesnou adresu včetně telefonního čísla, na kterou vám doporučeně Českou poštou obratem zašleme dokument Prohlášení o shodě (tzv. COC list), který je určen
pro 1. registraci vozidla a vystavení Technického průkazu.

2. Na základě tohoto dokumentu vám registr silničních vozidel vystaví velký technický průkaz, který je „rodným listem“ vašeho elektro skútru. Registr silničních vozidel najdete v rámci dopravního odboru na městských nebo obecních úřadech s rozšířenou působností. Nyní získáte velký technický průkaz na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností, bez ohledu na to, zda tam máte či nemáte trvalé bydliště. To samé platí pro první registraci.

Pro vydání velkého technického průkazu budete potřebovat:

 • C.O.C. list
 • Doklad totožnosti (u fyzické osoby občanský průkaz, u podnikající osoby živnostenský list, u právnické osoby výpis z obchodního rejstříku)
 • Originál dokladu o koupi vozidla (fakturu nebo kupní smlouvu)
 • Souhlas vlastníka vozidla, pokud je odlišný od provozovatele

3. Poté si s velkým technickým průkazem a dokladem totožnosti zajistěte u některé z pojišťoven zákonné pojištění odpovědnosti z provozu (tzv. povinné ručení), doporučujeme i včetně asistence odtahu při nenadálé poruše, kterou můžete využít k dopravě zdarma do nejbližšího servisu. Je na vás, jestli si uzavřete i další pojištění např. havárie a odcizení.

4. Na stejném úřadu, jako jste žádali o technický průkaz, si poté zažádáte i o registraci - zapsání do registru silničních vozidel. Můžete si zažádat o speciální RZ pro elektrická vozidla, která přináší v některých regionech výhody, jako povolení vjezdu, parking zdarma apod.

K přihlášení nového elektro skútru budete potřebovat následující dokumenty:

 • Vyplněnou žádost o zápis silničního vozidla do registru silničních vozidel
 • Originál velkého technického průkazu vozidla
 • Originál dokladu o koupi vozidla (fakturu nebo kupní smlouvu)
 • Souhlas vlastníka vozidla, pokud je odlišný od provozovatele
 • Potvrzení pojištění, vydané pojišťovnou na základě zřízení povinného ručení
 • Doklad totožnosti (u fyzické osoby občanský průkaz, u podnikající osoby živnostenský list, u právnické osoby výpis z obchodního rejstříku)
 • Zaplatíte správní poplatek a bude vám vystaveno osvědčení o registraci vozidla (malý techničák) a předána registrační značka.

Na vystavení TP mají úředníci ze zákona až 30 dní, ale většinou to stihnou do jednoho týdne, z tohoto důvodu se vyplatí obrátit se na nějaká méně exponovaná pracoviště v některé z menších obcích s rozšířenou působností. Samotné zapsání do registru už je většinou na počkání.

5. Nezapomeňte si dokoupit povinnou výbavu jako moto lékárničku a atestovanou moto helmu.

Připomínáme, že pro splnění záručních podmínek je nutné se skútrem absolvovat tzv. 3 garanční prohlídky v autorizované servisu dle rozpisu v příslušném uživatelském manuálu. Servis vám garanční prohlídku potvrdí protokolem. Maximální cena garanční prohlídky je 1290,- Kč včetně DPH.

 

NIU CZECH přeje mnoho šťastných kilometrů bez nehody.

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX